Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy (CPTG) firmy doTERRA představují nejbezpečnější, nejčistší a nejúčinnější esenciální oleje, které jsou v současné době dostupné. Značka CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) představuje vnitřní standardy firmy doTERRA, které určují způsob získávání a testování 100% čistých aromatických látek, které se nechávají přetestovat v nezávislých laboratořích. Tyto oleje jsou zaručeně 100% přírodní a bez syntetických prvků nebo kontaminantů, což potvrzují testy hmotnostní spektrometrií a plynovou chromatografií. To vše zaručuje jejich správné složení a působení.

BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ:

  • Při řešení zdravotních potíží používejte pouze 100% čisté oleje terapeutické kvality.
  • Při lokální aplikaci na tělo řeďte esenciální olej nosným rostlinným olejem (např. kokosový, slunečnicový…).
  • Esenciální olej nesmí přijít do očí, uší nebo otevřených ran. Pokud se dostane omylem do oka, je nutné vyplachovat olejem, nikdy ne vodou.
  • Pokud se objeví výrazná reakce, přestaňte olej používat.
  • Pokud aplikujete esenciální olej dětem, vždy použijte 1-2 kp v nosném oleji a vyzkoušejte na chodidle. Nedávejte olej dětem na ruku, ani jim nedávejte do ruky lahvičku s esenciálním olejem, aby nedošlo k přenosu do očí nebo do úst.
  • Pokud se léčíte s nějakou nemocí nebo jste těhotná, vždy se poraďte se svým lékařem ohledně používání esenciálních olejů.

Nezapomínejte, že esenciální oleje terapeutické třídy jsou vysoce koncentrované rostlinné extrakty, které se mají používat rozumně a s mírou.

POUŽITÍ ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ:

AROMATICKÉ POUŽITÍ.

Čich působí v lidském těle na mnoho fyziologických mechanismů, včetně stimulace tvorby hormonů a dalších metabolických procesů. Rozptylování esenciálních olejů navíc čistí vzduch, což usnadňuje dýchání. Je vhodné používat difuzéry, které oleje nezahřívají a nemění jejich chemickou strukturu. Je vhodné je přidávat do prostředků na mytí a praní, kde působí proti mikroorganismům a dodávají příjemnou vůni. Další široké využití je v kosmetice, ošetřování zahrady a další.

LOKÁLNÍ POUŽITÍ.

Protože molekulární složení esenciálních olejů je blízké složení našeho těla, tak se esenciální oleje aplikované na kůži lehce vstřebávají a mají v daném místě rychlý účinek, krevním řečištěm se šíří dále a účinek je potom na  celé tělo . Zklidňují, regenerují, čistí, harmonizují a proto je vhodné je použít při masáži a při kosmetických procedurách. Působí také jako přírodní desinfekce.