Od mládí jsem byla otevřena alternativním směrům, nejprve byliny, v roce 1984 jsem si koupila knihu  od André Van Lysebetha – Jóga a stala se samoukem jógy, v roce 1990 se mi do rukou dostala kniha od MUDr. Josefa Jonáše – Křížovka života. To byly první záchytné body na mé cestě hledání, ke kterým jsem se opět vrátila v roce 2004, kdy po hektické době moje tělo vypovědělo službu. Když mi lékaři nedokázali vysvětlit, co se a proč s mým tělem děje, začala jsem hledat, jak si pomoci sama. Vyzkoušela jsem různé metody, oprášila jsem znalosti z jógy a moji cestu zkřížila další kniha MUDr. Josefa Jonáše – Praktická detoxikace. Vyhledala jsem svého terapeuta a výbornou učitelku Marušku Dolejšovou a začala jsem detoxikovat. Při zjištění, jakým způsobem tato metoda funguje, jsem pochopila, že se jedná o způsob očisty a harmonizace organismu, která neubližuje, naopak velmi pomáhá. Po nějaké době vlastních zkušeností jsem začala studovat princip této metody. Postupně jsem začala objevovat i další alternativní směry ( etikoterapie, reflexní terapie, aromaterapie, reiki, autopatie…), začala jsem  se více zajímat o výživu, prohloubila jsem zkušenosti z jógy. Vše se mi začalo propojovat a pochopila jsem, že stav lidského těla je velmi ovlivněn stavem mysli, výživou, dýcháním a pohybem.

Ze strany klientky jsem se postupně přesunula na druhou stranu a stala se terapeutkou/poradkyní nejenom pro rodinu, ale i pro lidičky, kteří si ke mně najdou cestu.

Ráda vás budu provázet na vaší cestě poznání.

Marta Valentová

Osud je nejlepší terapeut, vyléčí nakonec každého a každý si může sám vybrat, jakým způsobem se chce poučit, zda cestou poznání nebo obvyklou cestou nemoci a utrpení. Řečí symptomů mi tělo říká nejen to, že jsem sešel z cesty, ale i to, kde jsem vypadl z řádu, a tím také, co je  třeba dělat, aby byla harmonie znovu obnovena.

Kurt  Tepperwein, z knihy : Co Ti napoví nemoc

Certifikáty: