Imunita

PÁR PRAKTICKÝCH RAD PRO POSÍLENÍ IMUNITY.

Protože uznávám zásady detoxikace a imunoaktivace organismu podle MUDr. J. Jonáše a pravidelně používám informační preparáty Marion, tak mám sama na sobě vyzkoušené, jak se dá posílit imunitní systém.

Většina z nás dnes už ví, že vybudování dobré imunity je odvislé od stavu střevního mikrobiomu, což je důmyslná organizace mikrobiálního společenství. Když se přemnoží nevhodné druhy mikrobů, které vylučují nebezpečné toxiny a dále se dostávají do krve a lymfy, tak dojde k intoxikaci organismu z vnitřního prostředí, což má za následek poruchy imunity. Další problém nastane při trávicích procesech, kdy narušený střevní mikrobiom vytváří z potravin další nebezpečné látky. Nastavení střevní symbiózy je pro kvalitní imunitu základ, protože dojde k eliminaci střevních toxinů.

K tomu napomáhají preparáty Marion :

bylinné kapsle ANTI-ANTI B (vhodné pro dospělé a větší děti)

sprej MUN (malé děti od k novorozenců – aplikace na kůži)

Dalším krokem je zaměřit se na toxiny a k tomu je dobré aplikovat preparát TOX.

Proti vnějšímu prostředí, které se skládá z mikroorganismů a různých skupin toxinů, nás chrání imunitní systém na úrovni kůže a sliznice. Protože všechny infekce pronikají přes dýchací systém, kůže a tlusté střevo jsou podle TČM pod vlivem plic, tak pro dosažení plného účinku je vhodné doplnit preparát RESCIRK.

Stres a emoce v dnešní době velmi ovlivňují kvalitu imunitního systému. Chronický stres spotřebuje velké množství energie, která se potom nedostává pro některé tělesné systému a mezi nimi je i ten imunitní. Proto je potřebné použít preparát TENS nebo EMOTION.

V případě virové infekce je možné ještě přidat preparát VER.

Další kroky pro posílení imunity:

Úprava stravy

Dobré informace ohledně stravování čerpám na www.margit.cz (PharmDr. Margit Slimáková).

Vyhovuje mi také stravování podle ajurvédy, kde se harmonická strava tvoří vhodnou kombinací potravin a koření.

Pro kvalitní střevní výstelku je hustý slepičí vývar všelékem pro vysoký obsah kolagenu, který pomáhá obnovit střevní stěnu.

Do svého jídelníčku jsem zařadila kvašenou zeleninu a kimči, které si dělám sama a přidávám celoročně každý den k hlavnímu jídlu. Přispívá to k optimální skladbě střevního mikrobiomu a obsahuje velké množství vitamínů, enzymů a dalších potřebných látek.

V mém jídelníčku nechybí česnek (osvědčený při infekcích, obsahuje fytoncidy – v syrovém stavu, dobře rozžvýkat, třeba na topince) a cibule (syrová i vařená, v kombinaci s medem, cibulový čaj…).

pH prostředí

Všechny fyziologické procesy v těle jsou citlivé na pH, stejně tak i většina patologických organismů se více rozmnožuje v kyselém prostředí, včetně virů, plísní…. Byly provedeny studie, které ukázaly, že pro spuštění replikace viru je zapotřebí mírně kyselé prostředí. Prahové pH se liší podle různých sérotypů membránového proteinu hemaglutininu (HA), od pH5,5 do pH6,0. Zvýšení pH do zásaditého stavu (pH 6,8-7,2) zvyšuje schopnost imunitního systému i ničit bakterie.

Buněčné napětí, pH a hladina kyslíku.

Čím nižší napětí, tím nižší pH a tím nižší i hladina kyslíku, a tím jde dolů i hladina CO2 .Chronické nemoci jsou provázeny poklesem elektrického napětí, nižším pH (kyselostí) a nižšími koncentracemi O2 a CO2.  pH je vlastně měřítko oxidačně-redukčního potenciálu, ten ukazuje, zda přebývají elektrony nebo chybí. Elektrony jsou nezbytné pro život, jsou potřebné k léčení a k růstu nových buněk.  pH lidského těla přímo odráží jeho elektrické napětí (stupnice 1 – 14). Množství kyslíku v buňkách je určováno právě napětím, je-li buněčné napětí nízké, potom je ve tkáních málo kyslíku a to samé se vztahuje i pro metabolismus, které se při nízkém napětí a málo kyslíku stává anaerobním.

Proto je důležité přelaďovat organismus do pH neutrálu, což je proces dlouhodobý a nekončící.

Je k dispozici opět mnoho různých metod a postupů – úprava stravy, přiměřený pohyb, dechová cvičení, pobyt venku, eliminace stresu……

Esenciální oleje

Příroda nám předkládá plno darů a já osobně mám ráda bylinky a čisté esenciální oleje.

Zde je jen několik esenciálních olejů, které je dobré mít doma:

Bergamot – likviduje chřipkové viry po 10 minutách při odpařování/difuzování

Eucalyptus – protivirový , při odpařování.

Tymián – proti chřipkovým virům – v tekuté formě.

Cinnamon leaf – protivirová aktivita.

Tea tree – proti chřipkovým virům, během 5-10min.

Lemon balm/lemon myrtle – prokázal svou účinnost proti virům ptačí chřipky, brání jejich reprodukci.

On Guard – účinný proti chřipce, brání přenášení virů a jejich reprodukci.

Ravintsara (kafrovník) – při virových a bakteriálních infekcích.

Podpořit imunitu je možné také tinkturami z kořene šalvěje červenokořenné, z badyánu plodu, z květu růže.

Provádění ranních rituálů jako je olejový výplach úst, očista jazyka, očista nosu a dutin slanou vodou, podpoření lymfatického systému kartáčováním kůže celého těla na sucho, sprchování teplou a studenou vodou…….to vše napomáhá ke správné funkci imunitního systému.

Ale bez uvolňování vnitřního napětí a stresu, by to bylo jen tak napůl. Dechová cvičení a protistresové cviky harmonizují vegetativní nervový systém a vytváří příznivé podmínky pro správné fungování celého organismu.

Pokud budete mít někdo zájem o více informací, napište mi na můj e-mail.

Panika a strachy nejsou na místě (strach je hodně silná negativní emoce, která ovlivňuje imunitu), ale obezřetnost, zodpovědnost a ohleduplnost ano.

Vše dobré.

Marta                                                                                                         12/03/2020